Cuma, Haziran 7, 2019
Konaklama

Alaçatı Ot Festivali Başladı

87görünüm

4 Nisan Perşembe günü geleneksel olarak düzenlenen Alaçatı Ot Festivali için start verildi. Alaçatı Ot Festivali, 4–7 Nisan tarihleri arasında Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek.

“PAZI”

10. Alaçatı Ot Festivali’nde bu yılın teması “pazı” olarak belirlenirken, pazı otuyla yapılan yiyecekler, yöresel yiyeceklerin satıldığı stantlarda öne çıkacak. Ayrıca festival boyunca düzenlenecek olan yemek atölyelerinde de pazı otu ile çeşitli yemekler yapılacak.

FESTİVAL İÇERİĞİ

Festivalin ikinci gün etkinlikleri, Köstem Otel’de saat 11.00’de Prof. Dr. Eren Akçiçek’in, “Zeytinyağı ve sağlığımız” konulu söyleşisi ile başlayacak. Festival Korteji ise saat 13.00’de başlayacak. İkinci gün etkinlikleri saat 15.00’de Alaçatı Çarşı Meydanı’ndaki Ot Dergisi yazarları Dündar Hızal, Selçuk Erdem, Tuna Kiremitçi ve Ali Lidar söyleşisi ile devam edecek. Saat 16.00’da Köstem Otel’deki söyleşinin ardından, Alaçatı Çarşı Meydanı’nda Şef Aydın Demir ve Şef Özlem Mekik tarafından gerçekleştirilecek “Şefler Meydanı” yemek performansı ile ikinci gün etkinlikleri sona erecek.

Leave a Response