Cuma, Haziran 7, 2019
KonaklamaSektörel

Antalya Havaalanında Hortum Faciası: Uçak Sürüklendi

136görünüm

Antalya’da günlerdir devam eden doğal afet, uçakları yerinden sürükleyerek korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Antalya Havalimanı’nda meydana gelen hortum otobüsleri devirirken, uçağı sürükleyerek facianın ne kadar büyük olduğunu gösterdi.

Saatteki hızı 133 km olan fırtınanın hortuma dönüşmesi ile birlikte Antalya Havalimanında büyük hasarlar meydana geldi. Elektrik direkleri yıkıldı, iki otobüs, bir minibüs, iki merdiven aracı devrilirken, iki uçak ve bir helikopterde hasar oluştu. Hortum nedeni ile 12 kişi yaralandı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Havalimanı’ndan fırtınaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Karaloğlu, “Sabah 11 sıralarında oluşan hortum nedeniyle, iki otobüs, bir minibüs, iki merdiven devrilmesi meydana geldi. İki uçakta hasar var, bir polis helikopterimizin pervanesinde hasar var. Şu ana kadar 12 yaralımız hastaneye sevk edildi. Hayati tehlikeleri yok. Şu anda havaalanı, hava trafiğine açık. Havaalanındaki hasarları hızlı bir şekilde gidermeye çalışıyoruz. Direkler yıkıldı, buradaki araç gereçte hasarımız var. Tekrar vatandaşımızı uyarmış olalım. Bugün ve yarın bölgede yağışlar azalarak devam edecek. Bütün vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasını rica ediyorum.’’ dedi.

Leave a Response