Cuma, Haziran 7, 2019
Konaklama

Avşa Adası Gezi Rehberi

47görünüm

Bu yaz kendinizi şımartmak ve çok uygun fiyatlara bir tatil geçirmek istiyorsanız bu yazımızda Avşa Adası’nı sizlere önereceğim. Avşa Adası hem ucuz hem de eğlenceli bir tatil merkezi. Eğer İstanbul, Tekirdağ yada Bursa’da yaşıyorsanız o zaman Avşa Adası tam size göre bir yer.  Çünkü feribotlarla İstanbul ve Tekirdağ’dan hiç uçak yada otobüs ile uğramadan Avşa’ya gelebiliyorsunuz. Bursa-Eskişehir tarafından gelecekler ise Bandırma yolu üzerinden Avşa Adası’na Erdek’ten feribot ile ulaşmanız mümkün.

Kolay ulaşım ağı ve ekonomik otel fiyatları ile sizde bu yaz Avşa Adası tatili yapmak istiyorsanız sizlere gezebileceğiniz ve tatilinizi daha keyifli hale getirebileceğiniz yerler hakkında bilgi vereceğiz.

Avşa Adası Hakkında Bilgiler

Avşa Adası berrak denizi ile hem gün doğumu hem günbatımı hem de yakamozu ile sizlere eşsiz bir manzara sunan, bağcılık ve şarap kültürü ile sizi mest edecek bir tatil merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Avşa Adası gezilecek pek çok koya sahip olması, uygun fiyatlı butik otelleri, kiralık evleri, sahil kenarında size sunduğu eşsiz yemekler ve eğlence dolu yaşamı ile sizlere pek çok avantaj sunmaktadır. Gerek ulaşım gerekse konaklama bakımından size pek çok seçenek sunan adada nereleri gezebileceğinizi gelin beraber inceleyelim:

Avşa Adası’nda Gezilecek Yerler

  •  Sahiller

Avşa Adası’nda pek çok sahil bulunmaktadır ve bu sahiller adada tek bir merkezde toplanmamıştır. Böylelikle farklı sahillerde tatil yapabilme imkanına sahip olmanız sağlanır. Bu sahillerden en çok tercih edilen sahiller Altınkum, Türkeli sahilleri ve Çınar koyudur. Eğer yüzme bilmiyorsanız ya da aniden derinleşen bir denizde yüzmek istemiyorsanız sığ denizi ile Altınkum’u tercih etmenizi öneririz.

  • Değirmenardı Mevkii

Avşa merkezde yer alan bu alan iskelenin sol tarafında kalmakta olup buradan akşamları günbatımına şahit olabileceğiniz gibi gün içerisinde de adada oldukça güzel bir manzaradan fotoğraf çekilerek tatil anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

  • Şarap Fabrikaları

Şarap severler için çok güzel bir haberimiz var. Adada yüzyıllardır sürdürülen bağcılık kültürünün uzantısı olarak 2 adet şarap fabrikası bulunmaktadır. Bu şarap fabrikalarını gezebilir ve adada yer alan şarap evi butiklerinden birbirinden lezzetli şarapları tadabilirsiniz.

  • Şahin Tepesi

Tarihi kayalardan oluşan ve görüntüsü şahini andırdığı için ismini buradan alan tepe doğal yapısı, lezzetli ev yapımı yemekleri ile ziyaret etmenizi önereceğimiz mekanlar arasında yer almaktadır. Burada deniz mahsullerini tadabilirsiniz.

  • Manastır Koyu

Tarih kokan bir koyu ziyaret etmeye ne dersiniz? Manastır Koyu ile Bizans ve Rum dönemine ait olan kalıntıları koyda inceleyebilir ve hem tarih hem de denizin eşsiz manzarasını bir araya getiren bu alanı ziyaret edebilirsiniz.

  • Mavi Koy

Değirmenardı mevkini geçtikten sonra bu alana ulaşabilirsiniz. Tekneyi bu uzun limana bağlayabilir ve bu küçük ama oldukça temiz olan kumsalda tatil yapabilirsiniz.

  • Eğlence Mekanları

Avşa Adası eğlence hayatı bakımından zengin tatil beldelerimizdendir. Avşa’daki eğlence mekanları hem canlı müzik hem de gece kulübü bar ve disco olarak pek seçenekle yaz aylarında hizmet sunmaktadır. Avşa Adası’na geldiğinizde mutlaka sahilindeki bar ve cafeleri ziyaret edebilir ve tatilinizde eğlencenizi sınırsız olarak yaşayabilirsiniz. Şimdiden bol eğlenceli tatiller.

Leave a Response