Perşembe, Ekim 1, 2020
DeneyimlerKonaklamaucuz uçak bileti

Bavul hazırlığında çok özel detaylar

114views

Yıl boyunca tüm enerjinizi harcayıp, yorgunluğunuzu bir kenara atmak için planlarını yaptığınız tatil yeri için sayılı günler kala, tatlı bir telaş içerisinde son hazırlıkları tamamlarsınız. Gittiğiniz yerde olmazsa olmazlarınızı sığdıracağınız bavul hazırlığı, hem zihninizi hem vaktinizi alır. Oysa tatil için gideceğiniz mekânın imkanlarını gözden geçirdiğinizde, bavul hazırlamak hiçte öyle sanıldığı gibi zor gelmeyecek.

Aslına bakarsanız seyahatiniz için ucuz uçak bileti bulduysanız ve gideceğiniz mekânın rezervasyonları zamanında yapıldıysa, bavul hazırlamak bunların yanında devede kulak kalacak diyebiliriz. Dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktayı esas aldığınızda işlem tamam olacaktır.

Bavulun boyutu uygun olsun

Öncelikle seyahat edeceğiniz yerde ne kadar kalacağınızı hesap ederek, valizinizin büyüklüğünü ona göre ayarlamalısınız. Kısa süreli bir seyahat için tercihiniz kabin boyu valizler olmalıdır. Eğer ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, uçakla seyahat etmeyi tercih etmişseniz, valizinizi kabine almak sizin için kaybolma riskini ve valiz beleyerek zaman kaybetme durumunu yaşatmaz.

Liste yapın

Valiz nasıl hazırlanır konusuna gelecek olursak; öncelikle size ihtiyaç olacakların listesini yapın ve kesinlikle gereksiz eşyalar ile tıka basa doldurmayın. Öyle ki aldığınız notları gözden geçirirken, gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını bir kere daha gözden geçirin. Sizin için olmazsa olmaz elzem ihtiyaçlar ne ise onları valizinize almaya çalışın. Asla tatil boyunca kullanmayacağınız eşyaları koymayın.

Öyle insanlar var ki daha seyahate çıkmadan bir hafta önce bavula koyulacakların listesini yapar ve itina ile yerleştirir. Ama bu tip nadide insanların sayısının çok fazla olmadığı kanaatindeyim. Hele ki hayatı hızlı ve ucu ucuna yaşayanlar için bu durum biraz son güne kayabilir. Hal böyle olunca da valizin içine ne koyacağınızı şaşırır, kimi zaman gittiğiniz yerde içini açtığınızda ‘’bunuda mı koymuşum?’’ gibi cümleler sarf edebilirsiniz.

Listeye yazdıklarınızı hazırlayın ve valize öncelikle kıyafetlerinizi yerleştirmekten başlayın. Daha çok yer kalması için kıyafetlerinizi sererek, katlamadan yerleştirmenizi tavsiye ediyorum. Kişisel bakım eşyalarınızı valizinizde bulunan küçük gözlere yerleştirebilirsiniz. Sürekli kullandığınız ilaçlarınız ya da tedarikli bulunmak için ağrı kesici gibi ilaçları yanınıza almanızda fayda var. Hayatımızın olmazsa olmazı tablet ve telefonlar için şarj aletlerini de bir köşeye sıkıştırabilirsiniz. Eğer ucuz uçak bileti alarak uçmayı tercih ettiyseniz, valizinizin kontroller esnasında açılabileceğini aklınızın bir köşesine kaydedin. Bu nedenle eşyalarınızı muntazam bir şekilde açıldığında dökülüp saçılmayacak şekilde yerleştirin.

Leave a Response