Pazartesi, Ocak 20, 2020
#eTurizm Enler

Bu tatil sezonunda trenle seyahat etmenizin 10 nedeni

Bu tatil sezonunda trenle seyahat etmenizin 10 nedeni
49views

Tatil için eve mi uçuyorsunuz? Belki de yılın sonlarına doğru yaklaşan soğuktan kaçmak için ılık bir varış noktasına uçmayı dört gözle bekliyor olabilirsiniz. Her halükarda, tatil sezonu boyunca hava yolculuğu stresli ve pahalı bir deneyim olabilir.

Ama bir trene binmek büyük bir zaman tasarrufu olabilir.

Rail Europe’un verilerine göre, Paris’ten Londra’ya giden yüksek hızlı tren, 5 saatlik uçuş ve transfer süresine kıyasla iki saat 45 dakika sürecek. İtalya’dan Floransa’ya Roma’ya tren yolculuğu sadece trenle 1 saat 20 dakika sürerken, uçuş yaklaşık dört saat ve 30 dakikalık seyahat ve transfer süresi anlamına gelecektir.

Puanlar Guy , Birleşik Devletler’de bir avuç standart rotaya gitmenin en etkili yolu olduğunu göstermek için benzer istatistikleri derledi .

Treni almanın neden daha iyi bir seçenek olabileceğine dair birkaç neden daha topladık.

Daha fazla rezervasyon esnekliğine sahip olacaksınız.

Daha fazla rezervasyon esnekliğine sahip olacaksınız.
Tren biletlerinin değiştirilmesi daha kolay.
 dkclack / iStock

Uçak biletini değiştirmek veya iptal etmek büyük bir baş ağrısı ve pahalı bir deneyim olabilir. Tren biletleri genellikle daha esnektir ve değişiklik yapmak ücrete neden olabilir, ancak havayolu şirketleri tarafından uygulananlardan çok daha az şiddetlidir.

” Tren biletleri ile genellikle rezervasyon değiştirmek için herhangi bir ücret yoktur . Ancak, geri ödeme ücretleri belli tren biletleri için geçerli olabilir,” Alex Matjanec, MyBankTracker.com CEO’su açıkladı. “Örneğin, Acela Express’te bir koç veya iş sınıfı bileti satın alırsanız, kalkış saatinizden 24 saat önce geri ödeme alabilir veya planlanan kalkışınızdan 24 saatten daha kısa bir süre önce biletinizi geri ödemeniz için% 10 ücret ödeyebilirsiniz. Bu arada, bir Acela Express birinci sınıf koltuk ya da Acela olmayan iş sınıfı bir koltuk için rezervasyon yaparsanız, planlanan kalkış tarihinden önce biletinizi iptal etmek için geri ödeme ücreti almayacaksınız. “

Biletlerinizi ayırmadan önce politikalara dikkat edin, böylelikle ne kadar esnekliğin olduğunu ve olası bir cezanın ne olabileceğini anlıyorsunuz.

Daha rahat seyahat edebilirsiniz.

Daha rahat seyahat edebilirsiniz.
Tren koltukları genellikle daha büyüktür.
 

Uçan uçucu bir deneyim olabilir, özellikle de aşırı miktarda insan veya uzun bir uçuş süresi boyunca tam olarak oturan bir kişinin arkasında sıkışıp kalmak için yeterince şanssızsanız. Öte yandan trenler, okumak, dinlenmek ve etrafta dolaşmak için çok daha fazla alana sahip geniş arabalara sahiptir.

Tren koltukları yaslanmakta ve elektrik prizleri ve uygun büyüklükte katlanabilir tepsiler ile birlikte gelmektedir. Örneğin Amtrak teknik direktöründe koltuklar , ekonomi uçaklarının koltuklarınınyaptıklarından daha geniş ve geniş bir alana sahiptir .

Trenlerde orta koltuk bulunmadığını unutmayın – ve tuvalete gitmek için kalkmanızı engellemek için hiçbir şey yok.

Para biriktirmek olasıdır.

You're likely to save money.
Biletler ve ekstra ücretlerden tasarruf edersiniz.
 Shutterstock / Looker_Studio

Ayrılışınızdan önce rezervasyon yaptırmak için sağlam bir çalışma yapmış olsanız bile, tatil uçuşları size pahalıya mal olacaktır. Tren ücretleri yoğun dönemlerde fiyatlarda bir artış görse de, genelde uçak bileti fiyatından daha ucuza mal oluyorlar. Daha da fazlası, trenlerde hala ücretsiz çantalar ve taşıma çantaları sunuluyor, bu da ekstra bagaj ücretleri ile çarpılmadan ihtiyaç duyacağınız tüm sarılmış hediyeleri toplayabileceğiniz anlamına geliyor.

USA Today , bagajınıza da ne getirebileceğiniz konusunda bir fark bildiriyor . “Bagaj ücretleri farklılıklara ek olarak, orada da yine yasak vardır. Trenle seyahat eğer o plastik poşetlere paketi ne farklılıklardır ürün Amtrak, aynı TSA yolcu tarama politikaları ve kısıtlamaların pek geçerli değildir. “

Hediye için mükemmel bir şekilde sunulan hediyeler, bir uçakta izin verilmeyen ancak bir trende tamamen kabul edilebilir bir öğenin iyi bir örneğidir. INSIDER’e teyit edilen Travel Channel TV sunucusu Samantha Brown , “TSA, daha fazla denetime ihtiyaç duymaları halinde sarılmış hediyeler getirmemeniz gerektiğini söylüyor – ancak trene sarılmış hediyeler getirebilirsiniz .” “Evinizi kağıt, makas ve bant sarmak için rahatsız etmenize gerek kalmayacak!”

Gecelik bir tren otel olarak ikiye katlanabilir.

An overnight train can double as a hotel.
Yataklar ve duşlar vardır.

Tatil günlerinde seyahat ederken bir gece için rezervasyon yaptırmanız gerekiyorsa, uyku dersleri ile bir gecelik trene binmeyi düşünün – ekonomi sınıfında otururken uyumaya çalışmak yerine, daha rahatça dinlenebileceğiniz bir yatağınız olacak. Ayrıca, bir duşa erişebileceksiniz.

Amtrak’a göre, uyuyan araba kullanılabilirliği talebe göre değişir. Düzenli demiryolu fuarı ve uyuyan araba güncellemenizi mümkün olan en erken zamanda rezerve etmek, en düşük fiyatı kilitlemenin en iyi yoludur.

Sinir el ilanları endişelenmenize gerek yok.

Nervous flyers need not worry.
Korkmana gerek yok.

Tamam, bu nedenle kesinlikle çok tren seyahati korkabilir, ama yaklaşık 20 milyon insanı etkileyen uçan korkusu ile , ABC News göre tren seyahat sürücü veya içinden beyaz boğum onu zorunda kalmadan hedef almak için harika bir yoldur bir uçuş.

Tren yolculuğu çevre dostu bir ulaşım seçeneğidir.

Train travel is an eco-friendly transportation option.
Çevre için daha iyi.

Karbon ayak iziniz hakkında endişeli misiniz? Tren yolculuğu uçmaktan daha sürdürülebilir bir seçenek ve karbon dioksiti neredeyse yarı yarıya azalttığı söyleniyor. Son zamanlarda yapılan çalışmalar trenle seyahat etmenin en çevreci bir ulaşım yöntemi olduğunu ve en yavaş trenin bir arabaya göre% 25 daha fazla enerji tasarrufu sağladığını gösteriyor. .

Manzaranın tadını çıkaracaksınız.

You'll enjoy the scenery.
2018’de tren aramalarında% 136’lık bir artış oldu.
 SAKhanPhotography / iStock

Pinterest’ten yapılan son bir seyahat raporuna göre, insanlar ulaşımın bir yerden diğerine gitmekten daha fazlası olabileceğini düşünüyorlar: 2018’de tren seyahati için yapılan aramalar % 136 arttı.

Uçuşun aksine, tren gezileri size güzel, mevsimlik manzaralar sunabilir ya da yol boyunca birkaç hızlı durak yapma fırsatı verir. İster bir ortakla ister arkadaş grubuyla solo olsun, eğlencenin hedef kısmına ulaşmak için yolculuğunuzu kucaklayın.

Hava pek de rol oynamış gibi görünmüyor.

Weather doesn't seem to play as much of a role.
Küçük bir kar, büyük bir anlaşma değil.
 

Kesinlikle bir ton kar treninizi erteleyebilir hatta iptal edebilir, ancak biraz yağmur veya rüzgar muhtemelen trenlerin bir uçak kadar sık ​​gitmesini engelleyemez.

Stresli güvenlik hatlarını atla.

Skip stressful security lines.
Güvenlikle uğraşmak zorunda değilsin.

Çoğu tren istasyonu, havalimanlarının yaptığı bir kargaşaya sahip değildir ve sizi bir güvenlik hattıyla uğraşmaktan kurtarır. Zamandan da tasarruf edersiniz, çünkü tren istasyonuna havalimanına giderken olabildiğince erken gitmeniz gerekmeyecektir.

“Tren için yaklaşık 1/2 saat önce uçuş ayininden iki saat önce gelmek zorunda değilsiniz. Genellikle büyük istasyonlarda 15 dakika önce varlar,” Brown INSIDER ile paylaştı. “Hiç bir noktada, suyunu söküp çıkarmanız, ellerinizi açmanız, ellerinizi kaldırmanız ve ayaklarınızı sarı ayak izleri üzerine yerleştirmeniz, yastığınızı almanız ve daha fazla güvenlik önlemi almak için çantanızın emmesi beklenir.”

Tren seyahati aile dostudur.

Train travel is family friendly.
Çocuklarla trenle seyahat etmek daha ucuz ve daha kolay olabilir.
 

Bir aile ile uçmanın –özellikle de çocuklar- endişe verici bir çaba olabileceğinin bir sırrı yoktur. Bunun da ötesinde, tüm kulübe ile seyahat etmek maliyetli olabilir.

Uçak biletlerinin aksine, tren biletleri genellikle yüzde 20’ye varan tasarruflar için indirimli gençlik biletleri sunuyor. Tren geçişlerinin çoğu, 11 yaşından küçük çocuklara bir demiryolu geçişi satın alan bir yetişkinle ücretsiz seyahat etmelerine izin vermektedir. Geçerli bir kimliği olan herhangi bir öğrenci, Amtrak’ın öğrenci avantaj programıaracılığıyla sunulan% 10 indirim anlaşması gibi tren seyahatlerinde ek indirimler uygulayabilir .

Yaklaşan aile gezileri veya maceralarını planladınız mı? Bir demiryolu kartı satın almak, standart ücretlerde% 15’e kadar tasarruf sağlayabilir. Pasaportunuz, yolculuklarınız, müzeleriniz ve aktiviteleriniz gibi aileniz için de diğer seyahat indirimlerinde indirimler sunacaktır.

Leave a Response