Cuma, Haziran 7, 2019
ArkeolojiKültür SanatŞehirlerTurizm Haberleri

Göbelitepe Şanlıurfa’nın turizm yıldızı olacak

61görünüm

Şanlıurfa’nın turizmin gözbebeği olmasını sağlayan Göbeklitepe, bundan sonraki yıllarda giderek yıldızı parlayan bir il olarak yükseltecek gibi görünüyor. Yapılan kazılar ardından insanlık tarihinin en eski kalıntılarının ortaya çıktığı Göbeklitepe Şanlıurfa’yı en iyi şekilde tanıtıp turizm potansiyelini yükseltecek. 

Turizmi Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısı

Kamu ve özel sektör  işbirliğinde kurulan Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Şanlıurfa Belediye Başkanı Niht Çiftçi,  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı SadrettinKarahocagil, Kaymakamlar, Belediye Başkanları ile şirketin kurucuları arasında yer alan kamu kuruluşu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Uluslararası bir şehir olacak

Belediye Başkanı Nihat Çiftçi; şehrin turizm potansiyellerini değerlendirmeye yönelik kurulan Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Anonim Şirketi’nin hayırlı olmasını diledi.

Şirket kuruluşunun tamamlandığını ve genel müdür atamasının yapıldığını hatırlatan Başkan Çiftçi, “Şimdi şehrimizi tanıtmak, 2019 Göbeklitepe Yılı münasebetiyle ulusal ve uluslararası ölçekte kentimizi tanıtmak için faaliyetlere başlıyoruz. Yıl boyu gerçekleştireceğimiz faaliyetler takvimlendirildi. Bu faaliyetlerle, Şanlıurfa’yı bir marka şehir yapma yönünde önemli bir adım olacağına, toplantıda alacağımız kararlar ile Şanlıurfa’nın uluslararası anlamda yarışan bir şehir olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Anonum Şirketi’nin Nisan ayında başyayacak ve yılsonuna kadar devam edecek etkinlikleri, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

Leave a Response