Cuma, Mayıs 29, 2020
GASTRONOMİKonaklamaKültür SanatTurizm Haberleri

Herşey Dahil Olan Fiyatların Kârlı Olduğu ve Bulunmadıkları Ülkeler

149views

Seyahat acentelerinden yüzlerce teklif arasında seçim yaparken, genellikle kendimizi sorgularız. Hangi tatilin en rahat ve pratik olduğu, özellikle bir ülkeyi ne zaman ziyaret edeceğimizi bilmeden ilk defa ziyaret edeceğimiz zaman. Bazı ülkeler oldukça tehlikeli olabilirken, bazı ülkeler turistlere çok dost canlısıdır. Birisi tüm bu detayları nasıl anlayabilir ve garantili bir tatil geçirebilir?

 ‘her şey dahil’ paketlerin farklı ülkelerde ne anlama geldiğini belirlemenin sorumluluğunu üstlendi. Bu seçeneğin gerekli olduğu, sadece bir para kaybı olduğu ve dünyanın farklı köşelerinde yer alan ‘her şey dahil’ pakete hangi tesislerin dahil edildiğine baktık. Bu konuya giriyoruz ve sonuçları sizinle paylaşmaya hazırız.

1. Maldivler

Yemek : Bir restoranda günde 3 öğün, gün boyunca barda atıştırmalıklar. Ayrıca, alakart restoranlar ziyaret etme seçeneği vardır – otelin dışında yer alırlar ve yemeklerin önceden sipariş edilmesi gerekir. Yemekler lezzetli ve güvenlidir ve ‘her şey dahil’ paket olmadan pahalı olan çok çeşitli alkollü ve alkolsüz içecekler mevcuttur .

Diğer tesisler: Maldivler’de ziyaretçileri bekleyen çeşitli eğlence seçenekleri vardır. Tüm seyahat boyunca sizinle birlikte eğlenceli ve maksimum konfor da olacak. Çoğu otel, havaalanından otele ve arkaya özel kişisel karşılama ve transfer hizmeti sunmanın yanı sıra VIP salonlarında yatmayı da beklemektedir. Adada, paket akşamları farklı tekne gezileri, dalış dersleri, çeşitli su sporları, fitness, büyük bir bar, balıkçılık ve müzikli eğlence sunuyor.

Eksik olan: bu zor bir soru. Maldivian ‘ ll-inclusive  paketleri ziyaretçileri memnun etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapar.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Evet , tatiliniz sırasında maksimum rahatlama sağlamak istiyorsanız ve ücretsiz alkolün varlığı sizin için önemliyse. İçecekler, alkol ve eğlence önemli değilse, sadece kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu başka bir paketi tercih edebilirsiniz.

2. Mısır

Yiyecek : Açık büfe, sınırsız ücretsiz dondurma, ücretsiz yerel alkol ve satın alınan ithal alkolle günde 3  öğün yemek .

Diğer tesisler : Mısır’daki oteller, çeşitli eğlence programları, partiler ve çocuk olanaklarıyla ünlüdür. Ayrıca, ‘ her şey dahil  paketi plajda ücretsiz şezlonglar sağlar ve bazen masaj, spa ve spor salonu seçeneklerini de içerir.

Ne eksik: otel odasında mini bar ücretsiz değildir, çamaşır gibi seçenekler de ücretlidir.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Evet. Mısır’daki otel tesislerinde bırakılmaması tavsiye edilir. Bu yüzden oteller, ziyaretçilere ihtiyaç duydukları her şeyi – yiyecek, eğlence ve rahatlık sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

3. BAE

Gıda : BAE’deki “her şey dahil” paket, en üst düzeyde konfor ve saygı anlamına geliyor. Her şey peluş, güzel görünecek ve yemek lezzetli olacak. Arap servisi her zaman en üst seviyede, ama bir “ama” var. Her şeyden önce, ıstakoz gibi lezzetleri ödemek zorunda kalacaksınız. İkincisi, alkol miktarı sınırlıdır – eğer bir garson müşterisinin çok sarhoş olduğunu görürse, onlara alkol servisi vermeyecektir.

Diğer tesisler : Bazı oteller ‘ her şey dahil ‘ paket dahilinde tekne, bisiklet ve kayak hizmetleri sunmaktadır . Ancak oteliniz kıyıda değilse, şezlonglar için ödeme yapmanız gerekecektir.

Eksik olan : animatörler, partiler ve çocuklar için olanaklar.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Evet . Her ikisinin ayrı ayrı satın alınmasından daha ucuz ve daha konforlu olacaktır. Dubai istisnadır – muhtemelen bu şehirde ‘her şey dahil’ olmayan bir şey için rezervasyon yaptırmak iyi olur, çünkü BAE’de sokakta çok sayıda ilginç ve ucuz kafesi olan tek yer.

4. Türkiye

Yemek: Türkiye’deki çoğu otel , tarifeli bir büfe ve 24 saat oda servisi sunmaktadır. Yerel alkol de ücretsiz olacak, ancak ithal edilen markalar için ödeme yapmanız gerekecek.

Diğer özellikler: aklınıza gelebilecek herşeyi sunuyor gibi görünüyorlar. 3 yıldızlı oteller bile, hem çocuklar hem de yetişkinler için çok çeşitli eğlencelere sahiptir: havuzlarda, partilerde, yetişkinlere yönelik yarışmalarda, çocuk olanaklarında ve restoranlarda bar gösterileri. 4 ve 5 yıldızlı otellerde ayrıca su parkları bulunmaktadır.

Eksik olan: Bu paket , masajlar, spa prosedürleri veya fotoğraf oturumları gibi bireysel istekleri içermez. Plajdaki şezlonglar ve şemsiyeler de ek ücrete tabidir.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Evet. ‘Her şey dahil’, her bir ayrı ayrı ayrı satın almaktan çok daha ucuza dönüşüyor. Her şeyin kaliteli, lezzetli, güzel ve ilginç olduğuna emin olabilirsiniz.

5. Yunanistan

Yemek : Yunanistan’daki çoğu otel kendi restoranlarında kullandıkları sebzeleri ve yeşillikleri yetiştiriyor. Bu yüzden ziyaretçiler en taze ürünlerle geleneksel Yunan mutfağının en iyilerini elde edecekler. Açık büfe her zaman mevcut değildir – genellikle, her yemek için 3-4 seçenek sunarlar, yemek sayısı otel yıldızlarının sayısıyla orantılıdır. Seçkin otellerin konukları ayrıca otelin dışındaki yerel restoranda ücretsiz akşam yemeği yiyebilirler.

Diğer tesisler: Birçok otel hafta sonları canlı müzik ve eğlence programları sunmaktadır. Ayrıca, çok sık Yunan otelleri, havaalanından otele ve arkaya ücretsiz transfer hizmeti sunmaktadır.

Eksik olan : bu kadar – diğer tüm seçenekler size paraya mal olacak; odanın içinde ihtiyacınız olan bir şezlong, masaj veya çocuk yatağı olup olmadığı hiç farketmez ve herhangi bir eğlence sunmaz.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Hayır . En iyi seçenek, bir otele bağlı olmadan Yunanistan’ın etrafında dolaşmaktır. Sokaklarda görülecek birçok şey ve lezzetli yemeklerin olduğu birçok ucuz kafe var. Sadece uyumak ve kahvaltı yapmak için bir otele ihtiyacınız olacak.

6. Bulgaristan

Yemek : Bulgar otellerindeki yemeklerin kalitesi  çok farklı ve ‘her şey dahil’ belgesine güvenmek kesinlikle burada en iyi seçenek değil. Yemek sistemi genellikle günde 3 büfeye, plajın veya havuzun bulunduğu bölgedeki ücretsiz bir bara ve ücretsiz yerel alkole sahiptir.

Diğer tesisler : oteliniz kıyıda bulunuyorsa çocuklar ve şezlonglar için eğlenceler . Bazen ‘her şey dahil’, kuru temizleme, elektronik kasa ve misafir ülke vatandaşı ile telefon bağlantısı gibi hizmetler sunar.

Eksik olan şey : Bulgarca ‘her şey dahil’ genellikle ilginç eklentiler sunmaz.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Hayır . Bulgaristan, Mısır’ın aksine, turistlerin bölge topraklarının dışında özgürce yürüyebileceği bir ülkedir. İyi fiyatlarla güzel yemek ve eğlence sunan birçok sokak kafesi vardır. ‘Her şey dahil’ burada para ödemiyor ve bu yüzden mantıklı değil.

7. Tunus

Yiyecek : Genellikle seçeneklerin ilginç ve farklı olduğu açık büfe tarzında günde 3 ila 4 öğün. Alkol satın almak içindir ve ayrı olarak ödenmelidir. Bu arada, alkol siparişi arasında 5 dakikalık bir boşluk olmalı, aksi takdirde, garsonlar size hizmet etmeyecek. Ayrıca ‘ her şey dahil  pakete dahil olmayan otel tesislerinde alakart restoranlar da bulunmaktadır .

Diğer tesisler : çocuklar için birçok eğlenceli aktivite, yetişkinler için farklı akşam gösterileri ve su aerobiği vardır. Plaj şemsiyeleri ve şezlonglar ücretsizdir.

Neyin eksik olduğu : Plajda jet ski, paraşütle atlama veya tekne gezintileri gibi farklı açık hava aktiviteleri ayrı ayrı ödenmelidir.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Evet, çünkü ‘her şey dahil’ olanaklar olmadan bir tatil ayarlamak Tunus’ta zor olabilir. Yerel kafelerde yemek daha pahalıdır ve eğlence için daha az seçenek vardır.

8. İsrail

Yemek: Günde 3 öğün. Lezzetli ama daha çok, kafeterya tarzı bir yemek gibi. Bu arada, bardaki tek mevcut içeceklerin paketlenmiş meyve suları, likör ve bira olması nedeniyle, bazı çay poşetleri evden almak iyi bir fikirdir.

Diğer tesisler: çocuklar için serin eğlence olanakları. Yetişkin olanaklar arasında akşam diskoları, canlı müzik ve otele aitse ücretsiz bir plaj bulunmaktadır .

Eksik olan: yetişkinler için daha fazla eğlence ve sahildeki daha fazla şezlong olabilir.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Hayır. İsrail, ‘ her şey dahil  olmak zorunda kalmadan ucuz ve konforlu bir tatilin düzenlenebileceği bir ülkedir Sadece bu ülkeye çocuklarla gidiyorsanız ve onlar için çeşitli çocuk olanaklarına ihtiyacınız varsa satın almayı düşünmelisiniz.

9. Kıbrıs

Yemek : Her gün 3 öğün açık büfe tarzında servis edilir , barda atıştırmalıklar, dondurma ve alkol mevcuttur. Yemek lezzetli ve kaliteli ama otantik Kıbrıs lezzetini özleyeceksin.

Diğer tesisler : otel tesislerinde eğlence , havuzlarda ücretsiz şezlonglar ve spor salonu.

Eksik olan : ‘her şey dahil’ paketi, mini barlarda ücretsiz içecek veya çamaşır veya elektronik kasa gibi hizmetler sunmaz. Ayrıca, plaj şemsiyeleri ve şemsiyeler kira ücreti karşılığında her zaman mevcuttur.

Eğer rezervasyon yaptırır mısın? Hayır . ‘Her şey dahil’ yerel makamlar önceden olumsuz sokak kafeleri ve yerel eğlence geliri etkilemez amacıyla uzun süredir bunu yasaklamıştı çünkü sistem sadece son zamanlarda Kıbrıs’ta ortaya çıktı. Kıbrıs’ta pek çok otel ‘her şey dahil’ olmaksızın ücretsiz seçenekler sunuyor. Otel dışındaki yemek seçeneklerinde sıradan bir büfeye göre daha fazla çeşitlilik vardır ve ayrıca ucuz ve güvenlidir.

‘Her şey dahil’ paketleri kullanıyor musunuz, yoksa yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda ek hizmetler için ödeme yapmayı tercih ediyor musunuz? Lütfen yorumlarda tercihlerinizi bize bildirin!

Leave a Response