Perşembe, Ekim 1, 2020
Uçak Bileti

Qatar Airways China Southern Airlines’da hisse aldı

Qatar Airways China Southern Airlines'da hisse aldı
98views

Qatar Airways Group, China Southern Airlines’da yüzde beş hissenin satın alınmasını tamamladı.

Piyasada satın alma, şirketteki belirli A hisselerini ve H hisselerini içerir.

Qatar Airways başkanı Ali Şerif El Emadi, “Qatar Airways, Çin’in Güney Havayolları’ndaki payımızı, dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından birinde en büyük havayolu şirketindeki stratejik yatırımımızın önemli bir parçası olarak görüyor” dedi.

Bu yatırım, Qatar Airways’in International Airlines Group’taki yüzde 20’sini, LATAM Airlines Group’taki yüzde 10’unu, Air Italy’deki yüzde 49’unu ve Cathay Pacific’teki yüzde 9.99’unu içeren yatırım stratejisini de destekliyor.

Qatar Airways grup genel müdürü Ekber Akbar Al Baker şunları söyledi: “China Southern Airlines, Çin yerel pazarındaki en prestijli havayollarından biri ve gelecekte büyük işbirliği potansiyeline sahip dünyadaki önemli bir piyasa oyuncusu. 

“China Southern Airlines ve Qatar Airways’in her birinin tamamlayıcı gücü ve kaynakları göz önüne alındığında, birlikte çalışmamız ve her iki havayolu şirketinin müşterisine fayda getirecek şekilde uzun vadeli bir ilişki kurmamız için fırsatlar var.

“Yatırım, Qatar Airways’in dünyanın her köşesinden seyahat edenleri anlamlı ve uygun bir şekilde birbirine bağlamaya yönelik taahhüdünün devam ettiğinin açık bir göstergesidir. 

“Qatar Airways, bu harika havayolu ile çalışma ilişkimizi derinleştirme ve dünyadaki seyahat fırsatlarını daha da geliştirme fırsatını dört gözle bekliyor.”

Kaynak:http://www.breakingtravelnews.com/news/article/qatar-airways-takes-stake-in-china-southern-airlines/

Leave a Response