Cuma, Haziran 7, 2019
AcentalarDeneyimler

Türkiye’de taksi anlayışı değişecek

97görünüm

Türkiye’de en büyük derneklerden biri olan Birleşik Taksi Şoförleri Derneği (BTD) ile Körfez bölgesinde en büyük araç çağırma şirketi olan Careem, ülkemizdeki taksi hizmetlerinin geliştirilmesi ve en iyi hizmeti verebilmesi için anlaşmaya imza attı. Her geçen gün büyüyen Careem taksi filosu, gerçekleşecek eğitimde Türkiye’deki yolcular gibi yurt dışından gelecek turistlere de güvenilir ve kaliteli hizmet verecek.

Ortadoğu’nun ilk ve tek teknoloji unicorn’u olan Careem, Türkiye’deki faaliyetlerini ticari taksilerle büyütüyor. Türkiye pazarına iki sene önce giren ve platformunda ticari taksiler üzerinden hizmet veren şirket, taksilerin itibarını artırmayı ve bu konudaki müşteri memnuniyetini yükseltmeyi hedefliyor.

Taksi kalitesi yükselecek


İmzalanan anlaşma kapsamında Türkiye’de taksi imajı ve kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini ve taksicilerin yanında olduklarını göstermek istediklerini kaydeden Manna, şu ifadeleri kullandı:
İmzalanan anlaşma kapsamında Türkiye’de taksi imajı ve kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini ve taksicilerin yanında olduklarını göstermek istediklerini kaydeden Manna, şu ifadeleri kullandı:

“Kaptanlara standartlarını yükseltmelerine yönelik gerekli eğitimleri verebilmek için Türkiye’de bir operasyon merkezi kurduk. BTD, Careem’in bu eğitimleri organize etmesine, etkinlikler düzenlemesine ve yolcuların araçlar hakkında yaptıkları geri bildirimleri toplayarak, iyileştirmeler yapmasına destek verecek. Her iki taraf, taksiciler için yeni projeler hazırlayarak, hizmet seviyesini yükseltip, Türkiye’de taksi imajının iyileştirilmesi için ortak çalışacak. Bu işbirliği sayesinde kaliteli hizmetimizi Türkiye’deki müşterilerimiz ile buluşturup, güvenli bir ulaşım sağlayacağız.”

Yapılan işbirliği ve verilecek eğitimlerin turistlere yönelik olarak da önemli bir fayda sağlayacağına işaret eden Manna, ” Bir taraftan kaptanlarımızın işini kolaylaştırırken Türkiye’deki müşterilerimizin yanı sıra Türkiye’yi ziyaret eden milyonlarca turiste de kolaylıklar sağlayacağız. Bu yatırım ülkenin turizm sektörüne yansıyacak, taksi kullanım talebini artıracak ve böylece kaptanlar ve aileleri için gelir artışı sağlayacak.” dedi.

Leave a Response