Cumartesi, Ocak 18, 2020
Konaklama

TÜRSAB Kaçak Turizme Göz Açtırmıyor

53views

TÜRSAB yönetimi tarafından 7 Ayda, 2017 yılından 5 kat daha fazla kaçak turizm faaliyetinin önüne geçildi. ‘’Kaçak ile etkin mücadele’’ vaadi ile göreve gelen Firuz Bağlıkaya bu sözünde durarak, 7 ayda 1767 kaçak turizm faaliyetini önledi ve yasal işlem yapılması için tutanak tuttu.

Kaçak yakalamada 5 kat fazla performans

TÜRSAB yönetim başkanı Firuz Bağlıkaya göreve geçtiği andan itibaren, Kaçakla Etkin Mücadele’’ yönünde titizlikle çalışmalarına devam etti. 34 olan denetim personeli sayısını 70’e çıkaran TÜRSAB yönetimi, bu çalışmaları doğrultusunda 7 Ayda 2017 yılına nazaran, 5 kat daha fazla kaçak turizm faaliyetini önleyerek bir ilke imza attı.

‘’Acenta kurmaya mecbur bırakmak için yapıyorlardı’’

Kaçak Turizm yönünde çalışmalarını büyük bir titizlikle devam eden TÜRSAB yönetimi, yakalanan kaçak turizm faaliyetlerindeki artışa ilişkin kararlı duruşlarını, bozmadan görevlerine devam ediyor. Yakalanan kaçak turizm faaliyetinde yaşanan artış ile ilgili sektör temsilcilerine yöneltilen soruların ardından, çarpıcı iddialar dikkatleri üzerine çekti. Firuz Bağlıkaya yönetiminden önceki dönemde denetimlerin , kaçak faaliyette bulunanları yakalayıp, acenta kurmaya mecbur bırakmak için yapıldığını ileri süren sektör temsilcileri, bu yöntemle hatırı sayılır miktarda nakit akışı sağlandığını iddia etti.

Leave a Response