Cuma, Haziran 7, 2019
ucuz uçak bileti

ucuz uçak bileti bulmanın yolları

ucuz uçak bileti
58görünüm

Seyahat etmeyi kimi zaman iş gereği, kimi zaman ise tatil ve gezme amaçlı olarak tercih edenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi; elbette ucuz uçak bileti almanın yolları olmaktadır. Sevdiklerinizle harika bir tatil planının öncesinde iyi bir zaman tanzimi yaparak, tatil masraflarınızı uçak biletinden tasarruf ederek yarıya indirebilirsiniz. Peki ucuz bileti almanın yolları nelerdir gelin hep birlikte bu konu hakkında deneyimlerimizi paylaşalım.

Öncelikle zaman tanzimini çok iyi yapmanız gerekiyor. Çünkü gitmeyi düşündüğünüz yer için, karar verdiğiniz tarihin öncesinde erken rezervasyon yaptırarak, ekonomik uçak bileti alma şansına sahip olabilirsiniz. Gideceğiniz tarih ne kadar yakınsa uçuş fiyatları bir o kadar artacaktır. Örneğin yaz tatili planı yaptığınızı düşünün. O tarihlerde tatil yörelerine olan talep fazla olacağından dolayı, fiyatlarda devasa rakamlar gözünüze çarpar. Oysa aynı tarih için aylar öncesi planınızı yapıp, erken rezervasyon işlemleri ile indirimli uçak biletleri almış olursunuz.

Hayat çok hızlı akıyor ve karşımıza ne zaman ne çıkacağı belli olmuyor. Böylesi aniden gelişen bir durum sonrasında, gideceğiniz yer için uçak ile seyahat etmeyi tercih ettiğinizde, kampanyalardan nasıl haberdar olabilirsiniz konusuna değinecek olursak; böyle zamanlarda ince ayrıntılardan biri sabahın en erken saatlerinde, ya da gece geç saatlerde uçak saati tercih etmeniz olacaktır. Tabi böyle bir durum için hava alanına ulaşım sorunu yaşamamanız gerekir.

Tüm havayolu şirketlerinin sitelerini tek tek ziyaret ederek en ucuz uçak bileti satan firmaları kontrol ederek seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu şirketlerin sitesine e postanızı kaydederek indirimli uçuşlar hakkında mesajlar alma imkanına da sahip olabilirsiniz. Hava yolu şirketlerinin sitesine göz attığınızda sizlerde göreceksiniz ki, fiyat karşılaştırmaları tüm şirketler için gerçekleştirilip, en cazip olanı sizlere liste halinde sunulmaktadır.

Yurt dışı uçak biletleri için fiyat dalgalanması yurt içi uçak biletleri kadar uçuk fiyat değişikliği içermiyor. Öyle ki 1 ay öncesi uçak biletleri 6 ay önceki alınana göre neredeyse yüzde dörtlük bir fark içeriyor. Yurt dışı için durum biraz farklı aslında, seyahatten 20-25 gün öncesi alacağınız bilet fiyatları oldukça düşük oluyor. Seyahat etmeyi düşündüğünüz ülke için bu tarihleri esas alarak ucuz bilet alma araştırmasına başlayabilirsiniz. Online uçak bileti imkânı sunan siteler bu alanda büyük bir açığı kapatıyor. İnternet aracılığı ile anında hava yolu şirketlerinin tüm fiyat listeleri incelenerek sizlere sunulmaktadır. Düşündüğünüzde tüm hava yolu firmaları arasında kendiniz bu işlemi yapmaya kalksanız ne çok zaman alır ve aklınız karışır. Online uçak bileti almanın ayrıcalığını, fiyat karşılaştırmasının yanı sıra sizlere sunacağı alternatif bilet sunmaları ile de hissedeceksiniz. En uygun uçak bileti almak için online bilet almayı tercih ederek, sizlere tercih ettiği imkanlardan yararlanarak uçak biletinden artan para ile faklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hayatın bunaltıcı yoğunluğundan kurtulup, kendini farklı mekanlara atmak ister kimi zaman insan. Bazen deniz kenarında küçük bir tatil köyüne, bazen ise daha önce hiç gidip görmediği farklı ülkelere seyahat eder. Siz adına tatil diyebilirsiniz bu kaçışların belki ama, ben hayata kısa bir mola olarak bakıyorum bu duruma ve yılda bir kere dahi olsa insanın bu molaya ihtiyacı var diye düşünüyorum. Hayal ettiğiniz böylesi bir seyahat için elbette biraz kesenin ağzını açmanız gerekecek. Yolculuğun yorucu ve uzun mesafeli olmasından kaçmanız gerek bi kere ve bunun için ilk tercihiniz uçak ile seyahat olmalı. Bildiğiniz gibi ne yazık ki uçak bileti fiyatları el yakabiliyor.

ucuz uçak bileti nasıl bulunur

 Seyahatlerinde hava alanlarını tercih edenlerin en çok dikkat ettiği hususlardan biri, uygun fiyata uçuşları ve kampanyaları takip etmek. Zamanı değerli olanlar, uzak mesafeleri yakın eden uçak seyahatleri ile kısa sürede gitmek istedikleri yere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Bu alanda bilgisi olanlar iyi bilirler ki hava yolu şirketlerinden ucuz bilet alabilmek için öncelikle online uçak bileti tercih etmek gerekir. Çünkü şirketler arsındaki rekabetler sonrasında, kampanyalı uçak biletleri online bilet alma sırasında, tüm hava yolu şirketleri arasında karşılaştırma yaparak karşınıza çıkmaktadır. Uçak parasını yarıya indirmenin en kısa yollarından birisi bu yöntemdir.

Teknolojinin hızla ilerlemesi hayatımıza birçok kolaylıklar kattı. Bu kolaylıklar arasında, seyahatiniz esnasında uygun uçak bileti bulmanızı sağlayacak olan online uçak bileti programları da yer almaktadır. İç hatlarda seyahat edecekler özellikle belli dönemlerdeki biletlere yansıyan yüksek fiyatlar nedeni ile, bilet karşılaştıran online siteleri çok tercih etmeliler. Bu siteler ülke içindeki en hesaplı karşılaştırmaları yaparak sizlere sunmaktadır. Kampanyalı uçak biletleri ile indirimli tarifelerden yararlanabilir, böylelikle uygun fiyata seyahat edebilme şansını yakalayabilirsiniz.

Yurt içi ve yurt dışı en ucuz uçak biletlerine ulaşabilmeniz için, oldukça güzel veri uygulamaları mevcut. Android veya İOS uçak bileti uygulamaları üzerinden telefonunuza indireceğiniz uçak bileti programları ile, dilediğiniz yerde ve zamanda kampanyalı uçak biletlerini inceleme ve alma fırsatını yakalayabiliyorsunuz.

Birçok hava yolu şirketinde ucuz koltukların satılması ile birlikte, kalan koltuklar yüksek fiyattan talibine ulaşıyor. Rezervasyonu kaçırdıysanız, geziniz size pahalıya patlayabilir. Bir diğer ucuz uçak bileti alma yöntemi ise Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılan uçuşlar için geçerlidir. Hafta sonu uçuşlarının daha çok olması nedeni ile, talebi artırmak adına hava yolu şirketleri fiyatlarda indirim yapmaktadır.

Yapacağınız seyahatler için esnek uçuş olarak arama yapacaksanız, alternatif tarifelere de göz atmanız, yararınıza olacaktır. Çünkü bazı hava yolu şirketleri sizin seçtiğiniz tarih için pahalı bilet satarken, aynı hafta içinde farklı bir tarihin uçak biletlerini uygun fiyata satışa sunabilmektedir. Yani bir sonraki ya da bir önceki günün fiyat karşılaştırmalarını yapmanız akıllıca bir davranış olacaktır.

uçak bileti firmaları

Seyahat edip dünyanın dört bir yanını gezmek her insanın hayalleri arasında yer alır. Biraz kesenin ağzını açmanız gerekir böylesi bir gezi için. Dünyayı gezmek demişken, böylesi bir gezinin en ürküten yanı sanırım bunaltıcı ve uzun yolculuktan geçiyor. Uçuş için vereceğiniz bilet parası da bir diğer ayrıntı. Bu işin püf noktalarını öğrendiğinizde indirimli uçak biletinden artan para ile gezdiğiniz yerlerden sevdiklerinize hediye alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Size tavsiyem gitmeyi planladığınız ülkeler arasında biletleri indirime girmiş olanı tercih etmeniz. Sonuçta bir sonraki gezinizde diğer ülkeler hala yerinde sizi bekliyor olacak. Yani demem o ki, doğru zamanda, doğru yere, doğru rotalar çıkardığınızda ufak bir online uçak fiyatları araştırması yaptığınızda, dünyanın her köşesini uygun fiyata gezme fırsatı bulabilirsiniz. Telefonunuza indireceğiniz online uçak bileti uygulaması sayesinde, yurtdışı uçak bileti fiyatlarını kampanyaları ile birlikte görebilirsiniz. Gidiş dönüş tarihlerinizi işaretleyerek arama yaptığınızda, onlarca hava yolu şirketi arasından karşılaştırma işlemi gerçekleştirilerek indirimli uçak bileti listesi gösterilecektir.

Seyahat öncesi yapacağınız uçak bileti kampanyaları hakkındaki ufak bir araştırma ile işiniz daha da kolaylaşacak. Direk hava yolu şirketi üzerinden bilet almak yerine, arama motorlarını kullanmak size zahmete girmenize gerek kalmadan en ucuz fiyatları sunacaktır. Önemli günlerde uçuş yapmaktan kaçınmanız da akıllıca bir hareket olacaktır. Farklı ülkelerin bayram ya da özel günlerinde de uçuş biletleri arasındaki fiyat farklılığı yükselebilmektedir.

Ucuza uçmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise; yanınıza çok fazla eşya alarak ekstra bavul ücreti ödemek zorunda kalmamanız. Gideceğiniz yerde sizi idare edecek en çok ihtiyacınız olan eşyaları tercih etmeniz akıllıca bir davranış olacaktır. Çünkü hava yolu şirketleri bavulların kilogramı artınca belli bir limitin üzerinden sonra ek ücret talep ediyor.

Her geçen gün hayatı kolaylaştıran fırsatlar bizlere sunulmaktadır. Hava yolu şirketleri arasındaki rekabeti de fırsata çevirebilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi hava yollarında da piyasayı canlı tutabilmek adına rekabetler ve indirimli uçuşlar mevcut olmaktadır. Böylesi bir durum sizi gitmek istediğiniz yere en uygun uçak bileti fiyatı ile götürecektir. Birçok hava yolu şirketinde ucuz koltukların satılması ile birlikte, kalan koltuklar yüksek fiyattan alıcısına ulaşıyor. Rezervasyonu kaçırdıysanız, geziniz size pahalıya patlayabilir. Bir diğer ucuz uçak bileti alma yöntemi ise Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılan uçuşlar için geçerlidir. Hafta sonu uçuşlarının daha çok olması nedeni ile, talebi artırmak adına hava yolu şirketleri fiyatlarda indirim yapmaktadır. Siz planlarınızı doğru bir şekilde yaptığınızda emin olun ucuz uçak bileti bulmak sanıldığı kadar zor olmayacak. Yapmanız gereken yalnızda biraz erken davranmak ve online uçak bileti firmaları ile geniş çaplı bir araştırma gerçekleştirmek olacak. Şimdiden hepinize keyifli uçuşlar.

uçak bileti bulma tavsiyeleri

Seyahat etmeyi sevenler ve seyahat etmek zorunda kalanların ilk tercihi elbette uçak yolculuğu oluyor. Konforu, güvenliği, zaman tasarrufu bakımından birçok kişi tarafından tercih edilen uçuşlar için, çoğu zaman fiyatlar el yakıcı seviyede oluyor. Oysa ki şöyle bir indirimli uçak biletleri araştırması sonucunda neredeyse fiyatları yarı yarıya düşürme şansına sahipsiniz.

Dünyada en çok gezmek istediğiniz yerlere seyahat edeceksiniz mesela.  Öncelikle rotanızı belirleyin ve sonra o rota üzerinden planlar yapmaya başlayın. Online hava uçak bileti alma programlarını kullanarak, gideceğiniz tarih öncesinde uçak bileti kampanyalarını inceleyin. Yüzlerde hava yolu şirketi arasından sizlere en düşük fiyatlar aktarılacaktır.  Kampanyalı dönemlerde uçak bileti alışverişi yaptığınızda anlaşmalı kredi karlarına taksit ve puan kazanma şansınızı da kullanabilirsiniz.

Yurt içi uçuşlara değinecek olursak artık eskisi gibi devasa rakamlar ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Her geçen gün sayıları artan ve şu an baktığımızda 300’den fazla uçak firması, birbirleri arasındaki rekabet ile uygun fiyata uçak bileti kampanyaları düzenliyorlar. Tabiki bu durum vatandaşın cebine büyük katkılar sağlıyor. Yurt içi uçuşlarında salı günleri uçak bileti aldığınızda, ucuz uçmak sizin için kaçınılmaz olacak. Haftanın bu ikinci günü yolcu sayısında azalma olmasından dolayı firmalar uçak fiyatlarını düşürüyor.

Gece yolcuğunu her insanın sevmediği bir gerçek. Özellikle ulaşım sıkıntısı ve çocuklu ailelerin geç saatlerde seyahat etmek istememelerinden dolayı bu saatlerde indirimli uçak bileti bulma olasılığı daha da artar. Şu bi gerçek ki gideceğiniz yer için uçak biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ucuza mal edersiniz. İç hatlar uçak biletleri özellikle mayıs ayında daha ucuz olurken, yurt dışı uçak biletleri özellikle ABD ve Almanya için şubat ayında daha hesaplı olarak satışa sunuluyor.

Ucuz uçak bileti için araştırma yaparken farklı bir bilgisayardan daha incelemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü daha önce girmiş olduğunuz uçak bileti karşılaştırma siteleri, sizin nereye gitmek istediğinizi öğreniyor ve bir sonraki girişlerinizde aslında fiyat ucuz olsa da, sizin gitmek istediğinizi bildiği için daha fazla fiyat verebiliyor.

Gitmeyi düşündüğünüz tatil yeri için en uygun fiyatları bulabileceğiniz online uçak bileti firmaları sayesinde, artık daha ekonomik uçuşlar gerçekleştireceksiniz. Tek yapmanız gereken zamanı iyi değerlendirip erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak olacaktır. Online uçak bileti sorgulama sitelerinde gideceğiniz rota için gidiş dönüş tarihlerini girip, kaç kişilik yolculuk yapacağınızı yazdıktan sonra sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.  Böylece yüzlerce hava yolu şirketleri arasından en ucuz uçak bileti fiyatları analiz edilerek sizlere aktarılır.

Android veya İOS uçak bileti uygulamaları üzerinden telefonunuza indireceğiniz uçak bileti programları ile, dilediğiniz yerde ve zamanda kampanyalı uçak biletlerini inceleme ve alma fırsatını yakalayabiliyorsunuz. Böylece gideceğiniz yerde uçak biletinden yaptığınız tasarruf ile farklı alışverişler yapma imkanına ulaşmış olacaksınız.

Leave a Response