Cuma, Haziran 7, 2019
Uçak Bileti

Uygun Uçak Bileti Bulmanızı Kolaylaştıracak Yöntemler

Ucak-Bileti-Bulmanin-Yollari-min
54görünüm

Uygun Uçak Bileti Bulmanızı Kolaylaştıracak Yöntemler

Uygun uçak bileti bulmanın birkaç farklı yol vardır. Havayolu firmalarının pazarlama stratejileri ve diğer ulaşım araçları ile yaşadıkları rekabet nedeniyle otobüs bileti fiyatına uçak bileti bulmanız mümkün. Uygun uçak biletini seyahat tarihinize göre havayolu firmalarının sunduğu kampanyalardan yararlanarak bulabileceğiniz gibi aşağıda paylaşacağımız yöntemleri de kullanarak uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Uygun Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Uygun uçak bileti bulmak için birçok yöntem mevcut. Bu yöntemlerden ilki havayolu firmalarının düzenlemiş olduğu kampanyalardan yararlanmak. İç ve dış hatlar için her firma belli dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir. Havayolu firmalarının temel hedefi uçağın maksimum doluluk ile kalkış yapmasıdır. Bunun içinde yolcu sayısının düştüğü dönemlerde firmalar çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Düzenlenen kampanyalar içerisinde gidiş-dönüş uçak bileti alan yolculara belli oranlarda yapılan indirimler dikkat çekmektedir. Eğer gidiş-dönüş tarihiniz kesinse çift yönlü bilet alarak bu indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Uygun uçak bileti ararken size yardımcı olacak bir başka yöntem de biletinizi seyahat tarihinden çok önce almaktır. Seyahat tarihiniz ve yeri belliyse uçak biletinizi uzun süre önceden alabilirsiniz. Uzun süre önceden almak aynı zamanda farklı firmalara ait biletleri inceleme imkanı sunar. Online bilet satışı yapan uygulamalardan ya da havayolu firmalarının kendi resmi web sitesi üzerinden bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

Eğer seyahat edeceğiniz şehir veya ülke için bir kısıtlamanız yoksa alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Uçak biletleri popülerliği yüksek olan şehirler ve ülkeler için daha yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Eğer seyahatinizi dilediğiniz şehre veya ülkeye gitme imkanınız varsa popülerliği daha az ülkeleri ve şehirleri tercih edebilirsiniz. Farklı varış ve kalkış noktası için alternatifler mevcutsa bunları da değerlendirebilirsiniz. Aynı ülke içerisinde farklı havaalanları uçak biletinin fiyatını etkiler. Ülkenin başkentinde yer alan bir havaalanın tercih etmek yerine varsa diğer şehirlerde yer alan havaalanlarını tercih edebilirsiniz.

Uçak bileti fiyatlarını haftanın günleri bile etkilemektedir. Örneğin cuma ve cumartesi günleri oldukça yoğun olduğu için bilet fiyatları diğer günlere göre yüksektir. Yılın farklı aylarında her ülke için bilet fiyatları farklılık gösterir. Eğer seyahat tarihinize henüz uzun bir süre varsa uygun uçak bileti bulmanız daha kolaya olacaktır.

Uygun Uçak Bileti Satan Firmalar

Uygun uçak bileti şu firmada satılır diye bir sınırlama yapmak oldukça büyük bir yanlıştır. Havayolu firmalarının her ne kadar fiyat skalası aşağı yukarı belli olsa da kimi zaman en pahalı uçak biletini satan firmalar bile uygun uçak bileti satışı yapmaktadır. Uçak fiyatlarında ki bu değişiklik tamamen havayolu firmalarının pazarlama stratejileri ile alakalıdır.  

Uçak bileti arama motorları uygun uçak bileti bulmanız için oldukça büyük bir avantaj sunmaktadır. Aylık fiyat grafiği, esnek arama ve fiyat alarmı gibi birçok özelliğe sahip uçak bileti arama motorları kişilerin uygun uçak bileti bulması için büyük bir önem taşıyor. Bu motorlara giriş yaparak sizden istenilen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Bazı motorlar her firmaya listesinde yer vermese de çoğu en uygun uçak biletinden en pahalı olana kadar hemen hemen hepsine uçak bileti listesinde yer vermektedir.

Uçak bileti arama motorlarını kullanırken yalnızca birine bağlı kalmak yerine hepsini inceleyin. Bazı motorlar uygun fiyatlı uçak biletlerine ve bazı firmaları sunmamaktadır. Bu yüzden bütün uçak bileti arama motorlarını takip etmenizde fayda var. Bu motorlarının birçoğunda fiyat alarmı özelliği yer alır. Bu özellik ile belirlediğiniz seyahat kriterlerinde uçak biletlerinin fiyatlarında düşüş olduğu zaman size bildirim yoluyla iletecektir.

Leave a Response