Çarşamba, Eylül 30, 2020
#eTurizm EnlerDünyadanTurizm HaberleriUçak Bileti

2019 Vizesiz gidilebilecek ülkeler

107views

Seyahat etmeyi farklı yerleri keşfetmeyi sevenlerin rotası hep yeni ufuklara çevrilidir. Farklı ülkeler görmek, keşfedilmeyen güzelliklere yelken açmak için yeni arayışlar içerisindedirler.  Ülkemizde her ne kadar birbirinden güzel mekânlar ve cenneti andıran köşeler yer alıyor olsa da, artık farklı kültürleri ve ülkeleri gezip keşfetmek isteyenler için ilk etapta vizesiz gidilebilecek ülkeleri aktarmak istedik. Eğer vize masrafından kurtulup, yepyeni yerleri keşfedecekseniz, sizlere bir önerimiz daha var: kesinlikle gitmeden önce erken rezervasyon ile indirimli uçak bileti avantajlarından yararlanın ve kalan para ile doyasıya gezmenin keyfini çıkarın.

Vizesiz gidebileceğiniz kolaylıkla gezme imkânı elde edeceğiniz güzel ülkeler bulunuyor. Dünyadaki 195 ülkeden 102 ülkeye, Türk vatandaşları kolay giriş yaparak tatillerini buralarda geçiriyor. Kolay giriş denmesinin nedeni; bu ülkelerden bazılarının Türk vatandaşlarından vize istemiyor olması. Tatile gidecekler için ayrı bir stres olan bu vize işleminin olmaması, ilk etapta gezilecek ülkelerde yer almalarını sağlıyor.

Neden vizesiz ülke tercih edilir?

Seyahat etmeyi alışkanlık haline getirenler gereğinden fazla prosedürden her zaman uzak olurlar. Halihazırda en kolay gezilip görülecek yerler ilk tercihler arasında yer alır. Çünkü zor yolculuk şartları içerisinde bir de ekstralar ile uğraşmak can sıkıcı bir durum halini almaktadır. Vize alma işlemleri sırasında evrak toparlama süreci ile vaktini geçirmek isteyenlerdenseniz, sizlerde vizesiz ülkeleri tercih edebilirsiniz. Bu ülkeler arasında en çok Asya ve Uzakdoğu ülkeleri yer alırken, Japonya sizler için ilk tavsiye edeceğimiz ülke olacak.

Vizesiz gidilecek en ideal ülkeler

  1. Farklı renk ve ışıltısını günlük yaşamda insanların ilişkilerine yansıtan Güney Afrika Cumhuriyeti, Doğal yaşamın farklı iklimlerin esintisinde kaybolmak isteyenlerin tercihi olacak bir seçim bize göre.
  2. Deniz, güneş ve göz alabildiğince kumsal deyince akıllarda beliren Karadağ sizlere vizesiz seyahat imkânı sunuyor.
  3. Teknoloji deyinde akıllara ilk gelen ülke olan Japonya da vizesiz gidilen ülkeler arasında yer alıyor. Dilerseniz indirimli uçak bileti fırsatlarından yararlanarak bu teknoloji cenneti ülkeden bilet paranızın kalanı ile alışveriş yapma imkanına sahip olabilirsiniz.
  4. Her köşesi görülmeye değer, tarihi mimarisi ve doğal güzellikleri ile ziyarete gelenleri mest eden ülkelerden birisi olan Ukrayna’da vizesiz ülke listemizde yeriniz almaktadır. En çok ziyaret edilen şehirlerinden olan Kiev, Lviv, Odessa ilk tercihiniz olabilir.
  5. Sıcak insanları renkli dünyaları tercih ediyorsanız ve gezinizde tatlı hatıralar kalsın istiyorsanız Arjantin  ülkesine vizesiz gidebileceğiniz bilmelisiniz .
  6. Yanı başımızda olan ve bir Osmanlı yadigarı olarak karşımıza çıkan Bosna Hersek’te vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında yerini alır. Bu harika ülkede atalarımızın izlerini görüyor olmak ve hala Türkçe konuşanların çok olması gezinize farklı bir lezzet katacak.
  7. Sınır komşumuz olan Gürcistan da bizlere bu fırsatı veren bir başka güzel ülke. Özellikle Doğu Karadeniz Turu yapanların sıkılıkla gezip görme şansını yakaladığı Batum görülmeye değer yerler arasında yer alıyor.
  8. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasında yer alıyor.

Leave a Response